Открыть меню

Відбувся новий набір до магістратури Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара за спеціальністю «Релігієзнавство»


религиоведение

Вступна кампанія 2017 року ознаменувалась успішним стартом чергового – третього з часу започаткування у ДНУ релігієзнавчого освітньо-наукового напряму — циклу підготовки магістрів-релігієзнавців у найстарішому класичному університеті Придніпров’я, який наступного року святкуватиме своє 100-річчя. Цьогоріч конкурс на навчання у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара за освітнім рівнем «Магістр» спеціальності «Релігієзнавство» виявився найвищим в Україні. На 15 місць ліцензованого обсягу претендувало 20 осіб з урахуванням тих студентів, які, здобуваючи релігієзнавчу освіту як другу вищу, вже виконали додатковий річний навчальний план.

Нинішня конкурсна ситуація підтвердила ефективність тієї стратегії взаємодії духовної та світської науково-освітніх сфер у Придніпровському регіоні, розробка якої розпочалася у 2014 році з ініціативи Іринея, Митрополита Дніпропетровського і Павлоградського, почесного доктора ДНУ, заснувати в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара спеціальність «Релігієзнавство», що була підтримана його ректором, членом-кореспондентом Національної Академії Наук України, доктором фізико-математичних наук, професором Миколою Вікторовичем Поляковим.

По благословенню Керуючого Дніпропетровською єпархією його вікарій, Євлогій, Архієпископ Новомосковський, кандидат богослов’я і кандидат філософських наук, доцент кафедри філософії ДНУ, обґрунтував, спираючись на власний понаддванадцятирічний досвід викладання в Київській Духовній Академії і Семінарії та трьохрічний – на той час – досвід викладання в Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара, концепцію підготовки фахівців-релігієзнавців, засновану на ідеї синергії духовної і світської науки та освіти. Націлюючи на створення в Україні єдиного освітньо-наукового простору, думкою про який надихався Святитель Петро Могила, Митрополит Київський при заснуванні своєї Академії, таке стратегічне бачення перспективи розвитку релігієзнавчого напряму здобуло підтримку декана факультету суспільних наук і міжнародних відносин, доктора філософських наук, професора Олександра Сергійовича Токовенка та науково-педагогічного колективу кафедри філософії, очолюваного доктором філософських наук, професором Віктором Броніславовичем Окороковим.

Завдяки їх професіоналізму було розроблено і в 2015-2016 навчальному році запроваджено модель формування фахової компетенції в галузі релігієзнавства, що, відповідаючи викликам сучасності, забезпечує поєднання фундаментальних знань зі здатностями професійної комунікації, яке сприятиме досягненню взаєморозуміння в українському суспільстві та його консолідації навколо одвічних цінностей.

Про високий рівень якості релігієзнавчої освіти, здобутої в ДНУ, свідчить соціальний запит на його випускників – релігієзнавців. Із п’ятнадцяти магістрів релігієзнавства першого випуску п’ятеро продовжать навчання за програмою підготовки докторів філософії, щоб долучитися до когорти науково-педагогічних працівників вишів Дніпропетровщини; ще четверо зміцнили свої професійні позиції на тих посадах, які обіймають зараз; інші отримали пропозицію викладати у духовних і світських навчальних закладах м. Дніпра.

Освітньо-професійна програма підготовки релігієзнавців, запроваджена в магістратурі Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара, та приклад його перших випускників – фахівців релігієзнавчого профілю визначили життєвий і професійний вибір цьогорічних вступників, які, успішно склавши фаховий іспит та іспит з іноземної мови і витримавши конкурс, вибороли право пов’язати своє майбутнє із вивченням світових релігій. Серед тих, хто в 2017-2018 академічному році навчатиметься в ДНУ за освітнім рівнем «Магістр» спеціальності «Релігієзнавство», — священнослужителі, які пройшли процедуру державного визнання їх дипломів, виданих вищими духовними навчальними закладами України, здобувачі другої вищої освіти, що була обрана ними відповідно до власних світоглядних орієнтирів, та бакалаври філософії, які здобули базову вищу освіту у Дніпровському національному університеті імені Олеся Гончара.

4 серпня 2017 року на зборах вступників до магістратури ДНУ всі абітурієнти, які визначили релігієзнавчий напрям як пріоритетний для себе і відповідно до результатів вступних випробувань посіли місця ліцензованого обсягу в рейтинговому списку, підтвердили своє бажання навчатися за обраним фахом. 7 серпня на засіданні Приймальної комісії Дніпровського національного університету імені Олеся Гончара вони були рекомендовані до зарахування.

Источник: сайт «Новомосковское викариатство«.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Нажимая на кнопку, вы соглашаетесь с политикой конфиденциальности и пользовательским соглашением.

БлогКарта сайтаКонтакты

© 2017 Новомосковск православный · Копирование материалов разрешено только с указанием активной гиперссылки на источник

Политика конфиденциальности Ι Пользовательское соглашение

Adblock
detector